+380 96 234 73 05 +380 63 323 70 17

Як дізнатись, що акумулятор автомобіля виходить з ладу?

Ознаки втрати працездатності акумулятора

У багатьох випадках недостатня потужність акумулятора може бути виявлена ще на ранній стадії. Тому потрібно шукати ознаки до того, як акумулятор автомобіля вийде із ладу. Наприклад, якщо двигун запускається з проблемами, або якщо радіо- та освітлювальне обладнання (фари, освітлення салону, панель приладів) не працюють або «коливаються» при заглушеному двигуні автомобіля, все вказує на слабкий заряд акумулятора. Якщо ці симптоми не з’являються під час руху, так як батарея підтримується генератором, «діагноз» виглядає однозначно.

Однак для достовірного «діагнозу» акумуляторна батарея повинна бути піддана декільком вимірам і тестам. За допомогою спеціальних пристроїв для вимірювання, перевірки стартового ланцюга і вимірювання потужності генератора можна з упевненістю визначити, чи справді несправна батарея автомобіля.

Несправний автомобільний акумулятор? Можливі причини

Акумуляторні батареї останнього покоління вважаються практично не потребуючими технічного обслуговування. Їх термін служби, як правило, від 5 до 8 років. Якщо акумулятор автомобіля несправний і причина не ясна, є багато інших факторів, крім старості.

Наприклад, якщо клеми акумулятора уражені корозією, то це в свою чергу підвищує опір струму та погіршує функціональність. Крім того, забруднення в моторному відсіку, наприклад, пилу або масла, може призвести до витоку струму і повільного розряду акумулятора, або навіть викликати коротке замикання. У той час як акумулятор, який здається несправним, може бути перезарядженим, і коротке замикання може призвести до значного пошкодження.

Іншими дефектами може бути занадто низька напруга і недостатній рівень рідини всередині акумулятора. В обох випадках акумулятор все ще можна відновити. Однак, якщо він не заряджається, в більшості випадках потрібно буде його замінити.

Регулярне технічне обслуговування АКБ

Якщо акумулятор автомобіля несправний, ознаки цього можна виявити на ранній стадії з регулярним технічним обслуговуванням. Запобігти неприємним сюрпризам можна, вимірявши напругу і перевіривши стан заряду і рівень рідини. Акумулятор також повинен бути надійно закріплений у моторному відсіку. Чисті і щільно встановлені клеми також забезпечують оптимальний потік струму. Ці перевірки регулярно продовжують термін служби автомобільного акумулятора.

Якщо акумулятор автомобіля несправний і вимірювання напруги, стан струму і заряду не є інформативним, необхідний візуальний огляд. Залежно від результатів діагностики несправності, акумулятор автомобіля можна заряджати або ремонтувати іншими способами, якщо він несправний.

Звертайтесь до нас, і ми БЕЗКОШТОВНО та за максимально короткий термін поставимо «діагноз» Вашому акумулятору!

Back to the list