+380 96 234 73 05 +380 63 323 70 17

Як правильно заряджати акумулятор?

Як правильно заряджати акумулятор?

Як зарядити автомобільний акумулятор?

Рано чи пізно більшість водіїв стикаються з такою неминучою незручністю, як розряджений автомобільний акумулятор. Не потрібно бути експертом чи автомеханіком, щоб зрозуміти, що без справного акумулятора ваш автомобіль взагалі не заведеться. У такій ситуації вам доведеться викликати службу технічного обслуговування на дорозі або шукати спосіб доставити автомобіль в ремонтну майстерню. Обидва варіанти не ідеальні.

В якості альтернативи у вас є можливість уникнути цих варіантів і зарядити акумулятор автомобіля самостійно. Якщо у вас є відповідне обладнання, наприклад, портативний зарядний пристрій, ви можете виконати це завдання в будь-якому місці, навіть якщо ви застрягли серед лісу чи на узбіччі дороги.

Давайте розберемося, як зарядити автомобільний акумулятор.

Підготуйте акумулятор

Перш ніж приступити до зарядки акумулятора, його необхідно підготувати. Для цього необхідно визначити, чи потрібно знімати акумулятор з автомобіля чи ні. Деякі автомобільні акумулятори необхідно виймати з лотків, в той час як інші можна заряджати і так. У більшості звичайних автомобілів, швидше за все, не доведеться знімати акумулятор для зарядки. В ситуації, коли вам необхідно зняти акумулятор для зарядки, зробіть це до початку процесу зарядки.

Вимкніть всю автомобільну електроніку

Після підготовки акумулятора до зарядки (якщо це необхідно) переконайтеся, що вся електроніка в автомобілі вимкнена, включаючи будь-які аксесуари, такі як освітлення салону або стереосистема. Якщо під час зарядки будь-яка електроніка залишається включеною, в процесі зарядки в акумуляторі може виникнути електрична дуга. Ще раз переконаєтеся, що всі джерела живлення і електроніка вимкнені!

Від'єднайте негативний / кабель заземлення, потім позитивний

Переконавшись, що все харчування відключено, можна приступати до зняття негативного або заземлюючого кабелю акумулятора автомобіля. У більшості випадків – це чорний кабель з символом "-". Позитивний кабель має червоний колір і позначений символом "+".

На клемах акумулятора також можуть бути пластикові ковпачки, які необхідно від'єднати, щоб зняти кабелі. Якщо такі кришки є, зніміть їх при необхідності, щоб отримати доступ до клем. За допомогою торцевого ключа ослабте негативний кабель, потім обережно від'єднайте його від акумулятора. Переконайтеся, що негативний кабель розташований далеко від позитивного, щоб запобігти передачі заряду між двома джерелами. Вам потрібно буде повторити процес зняття для позитивного кабелю і клеми. Перемістіть позитивний кабель подалі від негативної клеми з тих же причин, які описані вище.

Очистіть клеми акумулятора

Перш ніж приступити до зарядки акумулятора, непогано б очистити клеми. Це можна зробити за допомогою щітки для очищення клем, яка схожа на маленьку зубну щітку і використовується для очищення клем від корозійного сміття чи бруду. Ви також можете використовувати спеціальний розчин для очищення акумулятора або зробити свій власний, змішавши харчову соду і воду. Очищення клем нейтралізує кислоту акумулятора і запобігає виникненню несправностей при зарядці акумулятора і повторне підключення клем.

При очищенні клем акумулятора завжди надягайте засоби захисту обличчя та очей для забезпечення безпеки.

Підключення зарядного пристрою

Тепер, коли всі перераховані вище дії виконані, можна підключити зарядний пристрій.

Перш ніж приступити до виконання всіх описаних нижче дій, зверніть увагу, що зарядний пристрій може мати спеціальні інструкції по експлуатації. Дотримуйтесь їх, якщо вони не суперечать нашим рекомендаціям, наведеним нижче.

Нижче описано, як потрібно підключати зарядний пристрій.

  • перш за все, перед початком роботи переконайтеся, що зарядний пристрій вимкнений.

  • підключіть позитивний кабель зарядного пристрою до відповідної позитивної клеми акумулятора.

  • повторіть процес, підключивши негативний кабель до негативної клеми акумулятора.

Не робіть ці кроки в зворотному порядку - позитивний кабель повинен бути підключений першим!

  • підключивши обидва кабелі в правильному порядку, включіть зарядний пристрій. Почніть з найнижчого рівня потужності за замовчуванням, особливо якщо ви використовуєте зарядний пристрій в перший раз. Якщо зарядний пристрій оснащений таймером, встановіть його на відповідний час зарядки. Якщо ви не знаєте, скільки часу необхідно для зарядки акумулятора вашого автомобіля, зверніться до керівництва користувача або скористайтеся пошуком в Інтернеті.
  • відключіть зарядний пристрій після завершення зарядки. Після того як зарядний пристрій пропрацює потрібний час і процес зарядки буде завершено, ви можете від'єднати сполучні кабелі зарядного пристрою від автомобільного акумулятора. У деяких випадках зарядний пристрій може мати лічильник або індикатор, який вказує, коли це можна робити. Для безпечного вилучення зарядного пристрою переконайтеся, що воно вимкнене, перш ніж торкатися до інших елементів керування. Тільки після виключення зарядного пристрою можна від'єднувати кабелі. Після виключення живлення спочатку від'єднайте позитивний кабель, а потім негативний.

Після зняття кабелів не забудьте встановити кабелі на клеми автомобільного акумулятора. Знову ж таки, переконайтеся, що ви знову підключили позитивний кабель перед підключенням негативного, і не забудьте використовувати гайкові ключі, щоб закрутити гайки або болти в міру необхідності. Якщо ви повністю зняли автомобільний зарядний пристрій, вам потрібно буде встановити його назад в лоток і зафіксувати.

От і все!

Також в разі відсутності спеціального обладнання чи навиків, Ви з легкістю можете залишити заявку на сайті або зв'язатись з нами Акумуляторний Центр ACCUMAN за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 112 і ми в найкоротший час вирішимо Вашу проблему.

Back to the list